Mustafa Demir Bitkisel Ürünlerle Ramazan Ayı | Kibarlı PANAX ® Resmi Satış Sitesi

Bitkisel Ürünlerle Ramazan Ayı

Bitkisel ürünlerle Ramazan ayı kolaylıkla geçebilir. Oruç döneminde vücudumuzun yorgun düşmemesi için bol vitamin almalıyız. Vitaminler doğal olarak bitkilerden alınır. Sebze yemekleri, salatalar, yeşil yapraklı bitkilerde bol miktarda vitamin bulunur. Oruçluyken halsiz olmamak için bünyemizi korumalıyız. Yediğimiz yemekler ve içtiğimiz sıvılar ile vücut sistemimiz korunmuş olacaktır. Uzmanlara göre iftara suyla başlanmalıdır. Suyun ardından birkaç adet hurma yenilerek hazım kolaylaştırılmalıdır. Daha sonra bir kase çorba ve salata yenilmelidir. İftariyelikler arasında tam tahıllı birkaç dilim ekmek ve zeytin de yer alabilir. İftar açıldıktan 1-2 saat sonra akşam yemeğine geçilebilir. Akşam yemeği menüsünde yine sebze yemekleri, proteinler tercih edilebilir. Et ürünleri haşlama ya da ızgara şeklinde olmalıdır. Az yağlı ve tuzlu besinler alınmalıdır. Bitkisel gıda takviyesi niteliğinde olan Kibarlı Panax da kullanılabilmektedir.

Bitkisel ürünlerle Ramazan ayı dönemi atlatılırken halsizlik baş göstermez. Ürünler vücut sisteminin dengesini korurken vücut direncine, metabolizma hızına ve bağırsak emilimine yardımcı olmaktadır. Vücut direncinin düşük olması durumunda kolaylıkla hasta olabiliriz. Bünyemiz hastalıklara, mikroplara, virüslere ve bakterilere el verişlidir. Dolayısıyla direncin yüksek tutulması gerekir. Metabolizma hızımızın aşırı olma durumunda istenmeyen sonuçlar görülebilir. Normal bir insana göre metabolizma hızı düşük olan kişilerde fazla kilo görülürken aşırı hızda ise zayıflık göze çarpar. Metabolizmanın düzenli olması kişini vücudunu dengede tutmasına etki eder. Boş mideye bir anda yemek girmesi durumunda mide ağırlığı, hazımsızlık, gaz, reflü, halsizlik görülebilir. Midede erimeyen ya da zor eriyen besinler kabızlığa yol açabilir. Oruç olduğumuz zamanlarda daha sık kabızlıkla karşılaşabiliriz. Kabızlığın önüne geçmek için bol lifli besinler, spor ve sebze yemekleri önerilir. Sahur ve iftar arasında bol sıvı alınması faydalı olacaktır. Bağırsak emilimi düzenli çalışmayan kişilerde karın ağrısı, basur, hemoroit, kabızlık gibi çeşitli rahatsızlıklar gözlenmektedir.

Bitkisel ürünlerle Ramazan ayı boyunca sakin ve rahat bir dönem geçirmek mümkündür. Ay boyunca vücudumuzda görülen değişimler olumlu ya da olumsuz yönde olabilir. Ürünler kişi sağlığına olumlu yönde etki ederler. Vücuda faydalı olabilecek içeriğiyle yardımcı olurlar. Yaşlılara, hastalara ve çocuklara rahat bir ay geçirmeleri konusunda destek verirler.

Bundan önceki yazımızda Bitkisel Saç Boyası hakkında açıklamalara yer verilmiştir.Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )

400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Apache Server at box899.temp.domains Port 80
_619" name="cf7ct_security_token" id="cf7ct_security_token">